Mnohokvetá ruža Kordes 'Sunmaid®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Výrazne žltá ruža s bohatými kvetmi dodá vašej záhrade jedinečný pôvab.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ružu Kordes Sunmaid vyšľachtila firma Kordes. V roku 2018 prešla táto ruža medzinárodnou skúškou kvality ruží ADR. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen krásne, ale aj odolné, zdravé a ich pestovanie je ľahké.

Táto mnohokvetá ruža vyniká dobrým zdravím. Po privoňaní ucítite jemnú vôňu. Výborná odolnosť tejto rastliny umožňuje pestovanie aj na čiastočne zatienenom stanovisku. Je vhodná do zmiešaných záhonov.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 70 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 6 cm
Farba žltá

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: