Parfuma ruža Kordes 'Madame Anisette®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Skladom

Veľkokvetá ruža s krásnymi krémovými kvetmi a veľmi výraznou vôňou, ktorá ju radí do skupiny Parfuma ruže.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parfuma ruža Madame Anisette je veľkokvetá ruža vyšľachtená firmou Kordes v roku 2013. Veľké, plné kvety s výraznou vôňou a krémovou farbou kvitnú opakovane, môžete ich pestovať v záhone aj v kvetináči. Ruža sa pýši ocenením ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba biela / krémová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: