Pnúca ruža Kordes 'Laguna®' 2l kontajner

Neohodnotené
€13,29 / ks €10,98 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Uhrančivá kráska s veľkými červenofialovými kvetmi, ktoré vás okúzlia svojou jedinečnou vôňou. S touto ružou vytvoríte romantickú atmosféru na každej záhrade.

Detailné informácie

Podrobný popis

Popínavá ruža Laguna sa pýši ocenením ADR. ADR je medzinárodná skúška kvality ruží a titulom sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Laguna sa vyznačuje veľkými plnými kvetmi v krásnej červenofialovej farbe, s výraznou romantickou vôňou. Ruža je veľmi odolná voči chorobám aj mrazu.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornost **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 250 cm
Šírka 100 cm
Veľkosť kvetu 10 cm
Farba červenofialová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: