Sulka-K 250ml

Neohodnotené
€4,96 / ks €4,10 bez DPH
Skladom.

Kvapalné hnojivo pozitívne ovplyvňuje prístupnosť stopových prvkov a zvyšuje účinnosť týchto živín pre rastliny. Je účinné proti viacerým hubovým chorobám (hlavne proti múčnatke) a tiež proti niektorým živočíšnym škodcom. Je vysoko efektívnym zdrojom síry, veľmi dobre prijateľného draslíka, dusíka v močovinovej forme a vápnika. Hnojivo je tiež vhodné na morenie cesnaku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie:
Kvapalné NK hnojivo 3% N + 14% K2O + 2% CaO + 19% S

 

Pôsobenie a použitie:
Používa sa ako pôdne hnojivo a je určené na doplnenie konkrétnych výživových zložiek významne ovplyvňujúcich kvalitu pestovaných plodín. Patrí medzi najkoncentrovanejšie zdroje síry v čírej roztokovej forme, ktorá je dobre prijateľná rastlinami, časť v rýchlo pôsobiacej a časť v pozvoľne pôsobiacej forme. Je vysoko efektívnym zdrojom síry v polysulfidickej forme, ktorá v pôde pozvoľna oxiduje na elementárnu, na rastliny rýchlo pôsobiace síranovú formu. Je tiež zdrojom dusíka v rýchlo pôsobiacej močovinovej forme a neobsahuje dusičnanový – nitrátový dusík, ktorý je hlavným zdrojom nekrotického pôsobenia na rastliny. Vzhľadom na vysoký obsah polysulfidickej síry vykazuje tiež fungicídnu a akaricídnu účinnosť a je účinný proti viacerým hubovým chorobám (hlavne proti múčnatke) a tiež proti niektorým živočíšnym škodcom. Ako sekundárnu živinu obsahuje vápnik vo vodorozpustnej forme, ktorá v rastlinách reguluje látkovú premenu a je jednou z hlavných zložiek na vytváranie mechanizmov, tzv. indukovanej rezistencie rastlín. Znižuje aj kyslosť pôd.

 

Dávkovanie pri hnojení:
Hnojivá zálievka minimálne 14 dní pred výsadbou. Množstvo hnojiva na rozmiešanie v 10 l vody (dávka na 10 m2 pôdy):

  • obilniny 12 - 15 ml
  • olejniny 12 - 14 ml
  • zemiaky 10 - 12 ml
  • hlúboviny, cibuľa, cibuľoviny 12 - 15 ml

Dávkovanie pri ošetrení proti škodcom:

Sulka - K má tiež vynikajúce účinky na ošetrenie drevín, vínnej révy a ovocných stromov. Vplyvom prítomnosti síry pôsobí pozitívne proti prezimujúcim škodcom a proti kučeravosti broskýň. Aplikuje sa postrekom pred rašením. Množstvo hnojiva rozmiešaného do 5 l vody:

  • broskyne 200 - 250 ml
  • vinič 200 - 250 ml
  • ovocné stromy 50 - 60 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: