Zimolez kamčatský 'Morena'

Neohodnotené
€7,04 / ks €5,82 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Skvelá odroda, ktorá je veľmi prispôsobivá a nenáročná.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odroda Zimolez kamčatský 'Morena' je cudzoopelivá rastlina. Krík je kompaktného až mierne rozložitého habitu a dorastá do výšky 1,5 m. Veľké, polodlhé plody majú tmavo modrú šupku. Ich dužina je šťavnatá, sladkastá a chuť pripomína čučoriedky. Prvé plody si môžete vychutnať koncom mája až začiatkom júna. Plodnosť tohto Zimolezu je menšia, ale pravidelná. Šťavnaté plody sú skvelé pre priamy konzum aj na ďalšie spracovanie.

Odroda Morena je veľmi prispôsobivá a nenáročná. Pestovať ju môžete aj vo vyšších polohách. Má vysokú odolnosť proti mrazu a nie je náchylná na choroby ani škodcov. Zimolez kamčatský vyžaduje slnečné stanovište až polotieň a dobre priepustnú pôdu. Pravidelnú zálievku potrebuje najmä v období rastu a tvorby plodov, a taktiež na jar či v prípade sucha. Prihnojovať môžete organickými hnojivami. Nevyhovujú mu ťažké ílovité a kyslé pôdy.

Sadenice Zimolezu kamčatského obvykle plodia 3. až 4. rok od výsadby.

Odroda je čiastočne cudzoprašná, čo znamená, že odporúčame vysadiť 2 sadenice rôznych odrôd pre väčšiu plodnosť. Tým docielite 100% sprašnosť čučoriedok a maximálny výnos plodov.

  • dorastá do výšky zhruba 1,5 m
  • plody sú podlhovasté, modrofialové, sladkasté
  • cudzoopelivé odrody
  • plody zrejú koncom mája a začiatkom júna
  • slnečné stanovište až polotieň
  • mrazuvzdorný ker (do -45°C)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: