Kríková ruža Kordes 'Roter Korsar®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Záplava sýtočervených kvetov, ktoré si uchovávajú svoju farbu aj vo veľmi horúcom letnom počasí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kríková ruža Roter Korsar má bezkonkurenčné množstvo kvetov. Ich sýto červená farba sa nemení ani za letného tepla. Ruža kvitne opakovane, na podporu ďalšieho kvitnutia je však vhodné odrastené kvety ostrihať, inak sa tvoria šípky. Ruža získala ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči černu ***+
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 150 cm
Šírka 80 cm
Veľkosť kvetu 9 cm
Farba červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: