Ľalia královská 'Regale' 1 ks

Neohodnotené
€3,14 / balenie €2,60 bez DPH
Skladom

Táto ľalia sa stane kráľovnou vašej záhrady. Zasaďte jej cibuľky a nechajte sa očariť jej krásou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ľalia kráľovská (Lilium regale), známa aj ako "snehobiela kráľovná ľalií", patrí medzi vzácne a fascinujúce kvety, ktoré záhradkárov okúzľujú svojou jedinečnou krásou. Jej kvet je charakteristický snehobielymi okvetnými lístkami, ktoré nádherne kontrastujú s oranžovými piestikmi, čím vytvárajú celkový dojem elegantného kvetu. Tento dojem umocňuje krásny ružový odtieň na vonkajšej strane okvetných lístkov. 

Čo robí túto ľali obzvlášť unikátnu, je stred kvetu, ktorý sa vyznačuje žiarivým žltým odtieňom. Tento žltý stred prispieva k celkovej osobitosti kvetu a dodáva mu výraznú krásu. Ľalia kráľovská sa tak stáva nielen symbolickým klenotom záhrady, ale aj pútačom pohľadov a dotykom elegancie v záhrade.

Táto kráľovná ľalií pochádza z horských svahov čínskej provincie Szetschuan a bola objavená v roku 1903. V Európe sa začala pestovať o 9 rokov neskôr, keď začala záhradkárov okúzľovať svojou eleganciou a vôňou. Vďaka svojej kráse a jedinečnosti je skvelou voľbou do každej záhrady, či už ako súčasť záhonu, alebo ako ozdoba kvetináča. 

Jednou z výhod tejto ľalie je jej odolnosť voči mrazu, znesie teploty až do -40 °C. Na jeseň stačí odstrániť odumreté časti, udržiavať pôdu mierne vlhkú a chrániť rastlinu pred mrazom pomocou ochranných krytov. Týmto spôsobom ľalia kráľovská prečká zimu a nasledujúci rok opäť rozkvitne v celej svojej kráse. Navyše je nenáročná na starostlivosť a možno ju pestovať aj v polotieni, čo uľahčuje výber vhodného stanovišťa. Kúpte si u nás cibuľky a rozžiarte svoju záhradu touto kráľovnou.

  • výsadba na jar aj na jeseň 
  • nie je potrebné presádzať 
  • uprednostňuje záhon na slnečnom/mierne zatienenom mieste v priepustnej, výživnej, vápenatej alkalickej pôde 
  • kvitne od júna do júla 
  • vyžaduje strednú intenzitu zálievky 
  • dospelá rastlina dorastá do výšky 100 - 150 cm
  • veľkosť cibule: 18/20

Zaujíma vás, ako pripraviť ľaliu kráľovskú na správnu výsadbu, čo táto rastlina potrebuje pre zdravé kvitnutie a ako pestovať túto rastlinu v kvetináči? Prečítajte si náš článok a dozviete sa viac o tom, ako pestovať kráľovskú ľaliu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: