Miniatúrna ruža Kordes 'Caracho®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Táto miniatúrna červená kráska s uhrančivými kvetmi rastie v širokom kríku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Miniatúrna ruža Kordes Caracho je novinkou roku 2021. V roku 2020 získala aj medzinárodnú skúšku kvality ADR. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen krásne, ale aj odolné, zdravé a ich pestovanie je ľahké. Preto sú vhodné aj do tých najnáročnejších podmienok.

Táto mnohokvetná ruža s výrazne červenými kvetmi s belavým vonkajškom kvitne opakovane. Kríky dorastajú až do šírky 70 cm a výšky 50 cm. Vhodná je do zmiešaných záhonov. Vyniká vysokým zdravím svojich listov.

Základom pre úspešné pestovanie ruží je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža Kordes Caracho je veľmi odolná voči slnku.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu **+
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči černu ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište slnečné
Výška 50 cm
Šírka 70 cm
Veľkosť kvetu 5 cm
Farba krémovo biela, červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: