Mnohokvetá ruža Kordes 'Schöne vom See' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Krásna ruža s bohatými a plnými kvetmi v tónoch oranžovej ozdobí váš záhon aj terasu. Ruža sa pýši titulom "Zlatá ruža Baden-Baden 2012".

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Schöne vom See vyniká svojimi plnými kvetmi v odtieňoch oranžovej. Kvitne opakovane a teší sa vynikajúcemu zdraviu. Vyhovuje jej polotienisté až slnečné stanovište, dorastá do výšky 70 cm a šírky 50 cm. Dariť sa jej bude ako v záhone, tak v kvetináči na terase.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 70 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba oranžová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: