Nechajte sa očariť prvými jarnými kvetmi v atraktívnej fialovej, žltej alebo modrej farbe

Prvé jarné kvety si prerážajú cestu zo zeme aj napriek mrazu. Z prvých jarných kvetov sa môžete tešiť po niekoľkých teplejších dňoch aj v januári či februári. Zaujíma vás, kedy rastliny zasadiť, aby vám mohli robiť radosť ešte pred začiatkom jari? A ktoré druhy vybrať?

iStock-184950345_web

Prvé jarné kvety sa musia zasadiť na jeseň

Aby ste si mohli užívať krásu prvých jarných kvetov, musíte si na svoju záhradu vysadiť jesenné cibuľoviny, ktoré sa vysádzajú od septembra do prvých mrazíkov. V našej ponuke nájdete širokú škálu druhov. Veľmi populárne v súčasnej dobe sú jarné kvety žltej, modrej alebo fialovej farby. S tým krásne kontrastujú biele kvety.

Snežienky

Ako už ich názov napovedá, tieto rastlinky bývajú medzi prvými nedočkavcami, ktorí vyrážajú na slnečných miestach, aj keď ešte záhrada odpočíva pod snehom. V závislosti od počasia sa môžu snežienky objaviť už v januári či februári. Tieto nežné krásky s bielymi kvetmi môžete vysádzať od septembra do novembra. Chcete vedieť viac o pestovaní snežienok? Prečítajte si náš článok. V našej ponuke nájdete napríklad snežienku Elwésovu, ktorá vás očarí medovou vôňou alebo drobnú krásku snežienku Woronovu. Prezrite si celú ponuku.

Krókusy

Krókusy sú obľúbené cibuľoviny, ktoré lákajú svojimi pestrými farbami. Tieto jarné kvety nájdete v žltej, fialovej, bielej alebo ružovej farbe. Krókusy sa delia na jesenné a jarné druhy, je preto dobré vedieť, ktoré cibuľky máte doma. Jarné krókusy sa vysádzajú od septembra do novembra a jesenné v júni. Všetko o pestovaní krókusov si môžete prečítať v našom článku. V našom eshope nájdete niekoľko druhov krókusov. Veľmi obľúbený je tmavo fialový, žiarivo žltý či čisto biely krokus.

Narcisy

Typickou jarnou kvetinou sú narcisy v tónoch žltej, oranžovej až bielej. Tieto populárne kvety sú symbolom jari. Aby ste sa z nich mohli tešiť už skoro na jar, vysádzajte ich od septembra do novembra. V našej ponuke nájdete širokú škálu druhov. Medzi atraktívne druhy patrí plnokvetý narcis Apotheose v žiarivo žltej farbe s nádychom oranžovej, narcis 'The bride' s neobvyklým kvetom v žltobielej farbe, obľúbené sú aj farebné mixy narcisov. Pokiaľ vás zaujíma, ako narcisy pestovať, prečítajte si náš článok.

Tulipány

Najobľúbenejšie jarné kvety? Dozaista to budú tulipány, ktorých prekrásne farebné kvety budú ozdobou každej záhradky. Tieto jarné kvety môžete zakúpiť v žltej, bielej, modrej, fialovej a ďalších pestrých farbách a rôznych tvaroch. Skúsiť môžete krásne plnokveté tulipány, ktoré nájdete v najrôznejších farbách. Veľmi zaujímavým plnokvetým tulipánom je Queensland, ktorý je zaujímavý nielen svojou nežne ružovou farbou, ale aj rozstrapkanými okvetnými lístkami. Ako na pestovanie tulipánov, vám poradíme v našom článku.

Čo vysádzať na jar?

Nestihli ste kvety vysadiť na jeseň a premýšľate, čo vysadiť na jar? Na jar sa vysádzajú jarné cibuľoviny, ktoré vás budú svojou krásou tešiť od leta do jesene. Pokiaľ chcete mať rozkvitnutú záhradu po celý rok, odporúčame teda kombinovať jarné a jesenné cibuľoviny.

Ponúkame široký výber jarných cibuľovín. Kúpiť u nás môžete napríklad majestátne gladioly, ktoré nájdete snáď na každej slovenskej záhrade. Chcete do vašej záhrady pridať trochu exotiky? Skúste zasadiť gloriózu s kvetmi veľmi neobvyklých tvarov, africké montbrécie vo farbách ohňa či chocholky, ktoré pripomínajú ananásy. Učarovala vám jemná krása a opojná vôňa frézií? Sú to kvety vhodné pre náročnejších pestovateľov, ale za správnu starostlivosť sa vám bohato odmenia. Ste naopak začínajúci pestovateľ a zháňate nenáročné rastliny, ktoré prinesú veľa krásy? Vyskúšajte elegantné ľalie, veselé kosatce, či rafinované okrasné cesnaky.

Stále váhate, ktoré jarné cibuľoviny sú pre vás tie pravé? Poradíme vám.