Mnohokvetá ruža Kordes 'Xenia®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Mnohokvetá ruža upúta pozornosť svojou romanticky ružovou farbou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ružu Kordes Xenia vyšľachtila firma Kordes. V roku 2021 prešla táto ruža medzinárodnou skúškou kvality ruží ADR. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen krásne, ale aj odolné, zdravé a ich pestovanie je ľahké.

Nižšia mnohokvetá ruža vás poteší svojim krásnym ružovým sfarbením aj dobrou trvanlivosťou kvetov. Táto nenáročná ruža je vhodná na rez do vázy aj na pestovanie v nádobách. Vyniká tiež veľmi dobrou odolnosťou voči mrazu a veľmi dobrým zdravím.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 60 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 4 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: