Miniatúrna ruža Kordes 'Pepita®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Romantická miniatúrna ruža s bohatými a plnými kvetmi vyniká úplne zdravým listom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kordes Pepita je miniatúrna ruža, ktorá bola firmou Kordes vyšľachtená v roku 2004. V rovnakom roku získala aj titul ADR, ktorým sú označené ruže nielen krásne, ale aj odolné, zdravé a ich pestovanie je ľahké. Preto sú vhodné aj do tých najnáročnejších podmienok. Ruža Kordes Pepita tiež zvíťazila v mnohých medzinárodných súťažiach.

Tmavozelené listy tejto ruže ladia k malým plným kvietkom ružovej farby. Jej využitie je široké, skvele sa hodí na záhon, ale aj do nádob na váš balkón či terasu.

Základom pre úspešné pestovanie ruží je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruže Kordes Pepita dobre rastie na plnom slnku aj v polotieni.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči černu ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 50 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 3 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: