Begónie královské - Rex

Begónie kráľovskej (Begonia rex) vás zaujmú svojim dekoratívnym charakterom. Ich nádherné listy sa stávajú perlami záhradného designu, a to vďaka ich bohatej škále farieb, zahrňujúce odtiene červenej, fialovej, ružovej, zelenej a šedej. Unikátny dizajnový prvok spočíva v extravagantných kresbách na ich listoch.

Objavte kúzlo šedo-zelenej begónie kráľovskej Arctic Breeze alebo červenej Inca Flame. Ladila by s vašim interiérom skôr begónie v ružovom odtieni? Vyberte si sadenicu begónie kráľovskej Indian Summer alebo si pozrite celú ponuku nižšie.

Pri začatí starostlivosti o kráľovskú begóniu je kľúčové vybrať jej svetlé miesto s dostatočným nepriamym slnečným žiarením. Rastlina vyžaduje ľahkú a dobre odvodňovanú pôdu s vysokým obsahom humusu. Rastlinu udržujte v mieste s teplotou v rozmedzí 15-25 ° C a pravidelne zalievajte, s dôrazom na udržanie mierne vlhkej pôdy. Zvýšená vlhkosť vzduchu okolo rastliny je taktiež prospešná. Pri aktívnom raste ju hnojte vyváženým hnojivom pre kvitnúce rastliny raz za mesiac.

Zistite viac o tom, ako begónie kráľovskej pestovať.